PILNE

Aktualności 2015

Nasz zawodnik ponownie zwycięża

Od piątku 11.12.2015 do niedzieli 13.11.2015 w trakcie Zawodów Krajów Europy Środkowej nasz zawodnik RAFAŁ Kusto po trzykroć zajął miejsce na najwyższym stopniu podium.
1. piątek, w sztafecie 4x100
2. sobota, 100 i 200 metrów stylem klasycznym

GRATULUJEM








Walne zebranie delegatów

2015-12-28: Uchwały podjęte na Walnym zebraniu delegatów w załączeniu.


Walne zebranie delegatów klubu odbędzie się 28.11.2015r. w Gimnazjum nr 3 o godz.: 11:00

Zapraszamy serdecznie

Grafik i lista na sezon 2015/2016

Poniżej listy dzieci oraz grafik pracy UKS ORKA.

XIII Letni EYOF Tbilisi 2015

Srebro i brąz Rafała Kusto w Tbilisi

Na odbywającym się w stolicy Gruzji - Tbilisi XIII Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy(EYOF) zawodnik Orki Lubań - Rafał Kusto zdobył dwa medale.

Pierwszy srebrny krążek z czasem (2:17,45) podopieczny trenera Adama Musiała zdobył w wyścigu na dystansie 200 metrów stylem klasycznym.

Zwyciężył z nowym rekordem olimpiady (2:15,14) znakomity Włoch Nikolo Martinenghi. Na trzecim miejscu finiszował Francuz Tenguy Lesparre (2:17,61).

 

Drugi brązowy medal Rafał wywalczył w sztafecie 4x100m stylem zmiennym.

Polska sztafeta w składzie Kacper Stokowski, Rafał Kusto, Antoni Kałużyński i Marcel Wągrowski zajęła w finale trzecie miejsce (3:48,83).

Na najwyższym stopniu podium stanęli Włosi (3:46,14) a srebro zdobyli Hiszpanie (3:48,46).

Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy który swoją premierę miał w 1991 roku w Brukseli  ma swoje letnie i zimowe edycje odbywa się co dwa lata.

W Tbilisi do trzynastej rywalizacji w 9 konkurencjach przystąpiło 3600 zawodników z 50 krajów Starego Kontynentu. Biało-Czerwoni z dorobkiem  dziewięciu medali (1 złoty, 3 srebrne, 5 brązowych) w klasyfikacji medalowej zajęli 25 miejsce.

Najlepszą ekipą okazali się Rosjanie przed Włochami i Francją.

 

Autorem zdjęć jest Pan Tomasz Piechal z PKOL.


Nauka i treningi pływania


KS Svida Gwiazdka 2015

Dzień Dobry

Jak w latach poprzednich tak i w tym roku mam zaszczyt zaprosić Państwa na Międzynarodowe Zawody Pływackie "VII Świdnicka Gwiazdka 2015"
zawody zostaną rozegrane 18-19 grudnia 2015r.
Szczegóły w Komunikacie (załącznik) w razie pytań proszę pisać maila odpowiem ma każde pytanie ;)



Wojtek Kielka tel 512114967

Załączniki:
Pobierz plik (KSSwidaGwiazdka.pdf)Komunikat organizacyjny

Lista dzieci zapisanych

KONTYNUACJA PŁYWANIA

Lista osób zakwalifikowanych na zajęcia z pływania na rok 2015/2016

 

UWAGA !!!!!

 

a)   jest to lista stworzona na podstawie spotkania organizacyjnego oraz informacji mailowej,

 

b)   nie ma ujętych dzieci pływających z grup starszych od instruktora Pawła i Krzyśka – prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy kiedy pasują państwu zajęcia !!!!

 

c)   dla dzieci pływających z roczników 01-05 i starszych (grupy trenera Krzyśka i Pawła pływające już na zawodach) przewidziane są zajęcia codziennie od godziny 15.30 do 17.30. - tez prosimy o kontakt !!!!!

 

d)   bardzo dużo dzieci jest niezgłoszonych z poprzedniego roku – od pani Sylwii, pana Pawła i Krzyśka – prosimy o pilny kontakt !!!!

 

OGÓLNY ZARYS TYCH LIST SIĘ ZMIENI, ALE DZIECI JUŻ TERAZ ZAPISANE POZOSTANĄ W TYCH GRUPACH NA PEWNO  !!!

 

W RAZIE NIEJASNOŚCI PROSZĘ O KONTAKT 501306317

 

Załączniki:
Pobierz plik (Lista_2015_2016.pdf)Lista 2015/2016

Harmonogram zajęć i zapisy

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZAPISYWANIA DZIECI NA ZAJĘCIA !!!


W związku z małą frekwencją na zebraniu prosimy o wpisywanie się na zajęcia do poszczególnych instruktorów według przedstawionego grafika.


1.    Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po godzinie ( 45 minut w wodzie ).

2.    Prosimy zapisywać dzieci adekwatnie do umiejętności pływackich.

3.    Zajęcia będą prowadzone w następujących grupach:

- grupa średniozaawansowana na brodziku,
- grupa zaawansowana na brodziku,
- grupa początkowa na głębokim basenie,
- grupa średniozaawansowana na głębokim basenie.

4.    Zapisy proszę przysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź telefonicznie na numer 501306317

W zgłoszeniu proszę podać:

- nazwisko i imię
- wiek
- do jakiej grupy – jaki poziom umiejętności
- jakie dni i godziny pasują państwu ( według załączonego grafika )
- telefon kontaktowy

np.:
Jan Kowalski

8 lat
do grupy średniozaawansowanej na głęboki basen
poniedziałek i środa, godzina 16.30
tel. 5432884578

5.    O dostaniu się do grupy decydować będą umiejętności i kolejność zapisania się na zajęcia !!

6.    W grupach może być maksymalnie 15 osób ( decyduje kolejność zgłoszenia ) !!!

7.    Grafik zajęć:
 

                                                                   GODZINA 15:30
 
poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
Grupa
początkowa

głęboki basen

( Krzysztof Wajcfelt )

Grupa
średniozaawansowana

brodzik

( Paweł Kusiak )

Grupa
początkową

głęboki basen

( Krzysztof Wajcfelt )

Grupa
średniozaawansowana

brodzik

( Paweł Kusiak )

Grupa
początkowa

głęboki basen

( Paweł Kusiak )

Grupa
średniozaawansowana

głęboki basen

( Paweł Kusiak )

Grupa
średniozaawansowana

głęboki basen

( Paweł Książek )

Grupa
średniozaawansowana

głęboki basen

( Paweł Kusiak )

Grupa
średniozaawansowana

głęboki basen

( Paweł Książek )



 


                                                                   GODZINA 16:30

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
Grupa
poczatkowa

głęboki basen

( Paweł Kusiak )
Grupa
zaawansowana

 brodzik

( Paweł Kusiak )
Grupa
poczatkowa

głęboki basen

( Paweł Książek )
Grupa
 zaawansowana

 brodzik

( Paweł Kusiak )
Grupa
poczatkowa

głęboki basen

( Paweł Książek )
Grupa średnozawawnsowana

głęboki basen

( Krzysztof Wajcfelt )
Grupa średniozaawansowana

głęboki basen

( Paweł Książek )
Grupa średnozawawnsowana

głęboki basen

( Krzysztof Wajcfelt )
Grupa średniozaawansowana

 głęboki basen

( Paweł Książek )
 
 
 
 
9.    Zgłoszenia będą przyjmowane do 29 października.


 
Gotowa lista uczestników zajęć z nauki i doskonalenia pływania ukarze sie na stronie "Orki" do pierwszego listopada ( niedziela ), a od drugiego listopada zaczynamy zajęcia !!!



W razie uwag prosimy dzwonić do trenera Krzyśka pod numer 501306317

Wrzesień i październik 2015 rok na basenie

Z powodu zamknięcia basenu na okres września i października podajemy terminarz treningów

 

ZGRUPOWANIE ZAWODNIKÓW W SZKLARSKIEJ PORĘBIE


Obóz sportowy w Hotelu BORNIT rozpocznie się od 02.09 do 13.09.2015r.

Zawodnicy są proszeni o zabranie pełnego sprzętu do treningu pływackiego: deski, płetwy, pasy oporowe, rurki oraz do zajęć na lądzie, sali i w terenie: koszulki, dresy, buty sportowe. 

 

WYJAZDY NA KRYTĄ PŁYWALNIĘ GOSIR OSIECZNICA


Od 15 września spod basenu w Lubaniu będą organizowane wyjazdy zawodników na pływalnię do oddalonej o 36 km Osiecznicy, gdzie będziemy trenowali po dwie godziny dziennie.  

Grupa średnio zaawansowana trenuje w poniedziałki, środy i piątki.

Grupa zawansowana trenuje od poniedziałku do piątku, rano o 6.15 ląd, a po południu na basenie.  

Godziny wyjazdów podane zostaną na początku września zarówno na stronie Klubu Orka Lubań jak i na basenie Laguna w Lubaniu.

Konkurs na przewozy wygrała firma CityBus Lubań

Zebranie wszystkich rodziców dzieci korzystających z wyjazdów na basen do Osiecznicy, proszeni są o spotkanie dnia 14.09.2015r na basenie MOSIR LAGUNA o godz. 17.00.

Dodatkowe informacje udzielane są pod nr tel.:

trener Adam Musiał        500 111 090

trener Krzysztof Wajcfelt 501 306 317

 

ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI WSZYSTKICH GRUP ZACZYNAJĄCYCH

ZAJĘCIA NA BASENIE W LUBANIU


Weryfikacja dzieci na brodzik – termin spotkania będzie podany w połowie września 2015 roku.

Wszystkie grupy dzieci pływające w roku szkolnym 2014/2015 – termin spotkania będzie podany w połowie września 2015 roku.